Waar letten we op?
Niet elke plek is geschikt om te zwemmen. Bij het onderzoek kijken we onder meer naar:
-
veiligheid in en rond het water
-
vlotte en veilige bereikbaarheid
-
respect voor natuur en omgeving
Alleen locaties die aan deze voorwaarden voldoen, komen in aanmerking.
Stap voor stap richting 2027
Het project verloopt in verschillende stappen. Eerst verkennen we mogelijke zwemlocaties. Daarna testen we het water en beoordelen we of zwemmen er veilig en haalbaar is. In het najaar bekijken we de resultaten en sturen we bij waar nodig. Op basis daarvan zetten we verdere stappen richting vrije zwemzones in de zomer van 2027. De waterkwaliteit blijft tijdens het hele traject een belangrijk aandachtspunt.
Samenwerking met Europese steun
We doen dit niet alleen. We werken samen met Lokeren en Sint-Gillis-Waas, met begeleiding van Waterland vzw. Het project maakt deel uit van een Leader-project, een Europees programma dat lokale samenwerkingen ondersteunt. De Europese Unie, Vlaanderen en de provincie voorzien hiervoor financiële middelen.
Wat betekent dit voor jou?
Dit is een onderzoekstraject. Er zijn vandaag nog geen officiële zwemzones. We houden je via deze website en andere gemeentelijke kanalen op de hoogte van de volgende stappen.
