naar inhoud
Dit nieuwsbericht is niet actueel.

Erfgoeddag focust op Lootse rouwrituelen

di 12 april 2016 om 06:00
Rituelen: ze zijn van alle tijden en overal ter wereld duiken ze op. Iedereen kent ze ook en koestert er wel een paar, hoogstpersoonlijke of publieke. In Lochristi leggen we onze rouwrituelen onder de loep op zondag 24 april in crematorium Westlede. Hoe beleefden we ze vroeger en vandaag?

Ons leven zit boordevol met kleine en grote rituelen en handelingen die we van onze (voor)ouders hebben geleerd. Maar veel rituelen krijgen doorheen de jaren een andere betekenis en ook hun vorm kent een evolutie. In Crematorium Westlede krijgen we een boeiend overzicht van hoe we vroeger en vandaag omgaan met de dood. Vroeger was het een maatschappelijk-kerkelijk gedragen publiek gebeuren, maar het evolueerde naar een geïndividualiseerde, persoonlijke gebeurtenis.

De cultuurdienst en cultuurraad Lochristi, Heemkundige Kring De Oostoudburg en Crematorium Westlede Lochristi brengen je het opmerkelijke verhaal, in woord, beeld én muziek. Ook Destelbergen, Melle, Merelbeke, Oosterzele en Sint-Lievens- Houtem, onze partnergemeenten binnen Erfgoedcel Viersprong, organiseren activiteiten op Erfgoeddag. Niet te missen!

 

Wat?

Doorlopende tentoonstelling. Je ontvangt een brochure én een heldere uitleg van onze enthousiaste gidsen.

Waar?

Crematorium Westlede, Smalle Heerweg 60.

Wanneer?

Zondag 24 april, doorlopend van 10u tot 18u.

 

Meer info?

www.erfgoedcelviersprong.be 
www.erfgoeddag.be 

Nieuwsoverzicht
erfgoeddag

Openingsuren & contact

Cultuurdienst

adres
Dr. J. Persynplein 69185 Lochristi
Stratenplan
Wegbeschrijving
Tel.
09 356 79 14
e-mail
cultuur@lochristi.be

Openingsuren

Vandaag:9 tot 12 uur