Vorige week tekende het lokaal bestuur de overeenkomst getekend met de zusters Sint-Vincentius Deinze. Meteen na de overhandiging van de sleutels van het gebouw werd gestart met de nodige aanpassingen aan elektriciteit en sanitair. Ondermeer douchekabines, een branddetectiesysteem en branddeuren staan op de planning.
In het gebouw zijn 28 kamers, goed voor evenveel gezinnen. Midden juni worden de eerste Oekraïense ontheemden toegewezen aan Lochristi en krijgen zij hier onderdak.
Vrijwilligers gezocht
Deze mensen hebben de nodige begeleiding nodig. Daar ontbreekt de sociale dienst van OCMW Lochristi echter de mankracht voor. Elke helpende hand wordt dus gewaardeerd. Helpen met taallessen, een speluurtje doen met kinderen of gastgezinnen ondersteunen? Elke hulp is welkom.
Samen met deze vrijwilligers wil het lokaal bestuur Lochristi van het oud klooster een warme opvangplek maken waar iedereen zich veilig voelt en van de nodige ondersteuning en hulp kan genieten.
Infoavond vrijwilligers
Op maandag 30 mei om 19.30u krijgen kandidaat-vrijwilligers meer praktische informatie. Deze infoavond vindt plaats in het lokaal dienstencentrum t Fazantenhof (Bosdreef 5C). Inschrijven voor deze avond kan via info@lochristi.be.